Terapia
EMDR

Competently parallel task fully researched data and enterprise process improvements.

Masz pytania?

zadzwoń:

+(48) 505-290-933

Terapia
EMDR

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing ), często tłumaczona jako: „Terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych”. Przez wielu uważana, za przełomową formę terapii szczególnie w obszarach traum, lęków czy PTSD. Od 2013 roku rekomendowana przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), Amerykańkie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym.

“Najskuteczniejsze oddziaływanie terapeutyczne w EMDR jest niedyrektywne z uwagi na zawartość traumatycznego materiału. Terapeuta nie musi znać szczegółów przepracowywanych sytuacji traumatycznych. EMDR stanowi terapię pacjenta, w której dokonuje on dialogu ze swoim wnętrzem i instruuje się go, aby pozostał z tym, co tam zastanie. EMDR nazywa się niekiedy mniej zagrażającą formą desensytyzacji oraz wolnymi skojarzeniami zestawionymi z odwrażliwieniem” – Jacek Pasterniak Uniwersytet Rzeszowski

Koszt jednej sesji indywidualnej przygotowującej do przetwarzania lub podsumowującej dany etap, to kwota 250 PLN brutto / 50 minut.

Koszt jednej sesji “przetwarzania” EMDR to kwota 350 PLN brutto/ 90 minut. *

*terapia EMDR, składa się z dwóch rodzajów sesji.  Indywidualnych 50 minutowych oraz 90 minutowych, w zależności od etapów realizacji procesu terapii, sesje trwają 50 lub 90 minut.

Dlaczego sesja trwa 50 minut?

Dla terapeuty, sesja trwa więcej niż 50 minut. Do każdej sesji terapeuta musi się przygotować. Po zakończeniu sesji, zawsze potrzebuje czasu aby móc zrobić notatki. Pacjent nie płaci tylko za czas sesji ale przede wszystkim jego ekspertyzę oraz czas przygotowania do sesji oraz podsumowań po.

W czym EMDR może Ci pomóc?

Wraz z rozwojem badań i praktyki stosowania EMDR, zakres obszarów w jakich można tę metodę stosować, jest coraz szersza. Najczęściej są to:

  • Lęki
  • PTSD
  • Depresja
  • Traumy