Kreatywność i luz. Warsztaty dla każdego.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kreatywność i luz. Warsztaty dla każdego.

1 września 2020 @ 20:00 - 23:30

Darmowy

Codzienne obowiązki i zadania nie zawsze wspierają naszą radość z życia. Nasze życie staje się coraz bardziej monotonne i brak w nim spontaniczności. Podskórnie czujemy, że „coś nam ucieka” i nie zawsze wiemy czym „to” jest. Każdy zdrowy człowiek ma naturalną potrzebę poczucia wpływu na swoje życie. Tworzyć je i kształtować. Bez względu na profesję czy wykształcenie. Umiejętność świadomego zarządzania swoim życiem, zarówno w prywatnym obszarze jak i zawodowym, są dla wielu podstawą poczucia własnej wartości i pewności siebie. Aby powstała przestrzeń do odnajdywania swojej „kreatywnej mocy” potrzebne jest odsunąć od siebie, chociażby na chwilę codzienne obowiązki i zmartwienia. Powrócić do swojej naturalnej umiejętności beztroskiej zabawy, bo to w tym właśnie miejscu i momencie powstaje „siła kreowania”. Istnieje w związku z tym potrzeba świadomego podejścia do dbania o swoje szczęście i kreatywność.
Od najmłodszych lat, nasza wewnętrzna kreatywność jest bombardowana i torpedowana przez system społecznych „poprawnych” zachowań. Ciągle słyszymy „nie biegaj”, „nie wierć się”, „nie marz na kartce – tylko rysuj ładnie”…. Rysuj ładnie?! ale co to znaczy ładnie dla dziecka które ma 6 lat?! system edukacji od najmłodszych lat jest jak sprawnie działający tartak. Wchodzą do niego młode, piękne, unikatowe drzewa. Mają mnóstwo pięknych nieregularnych kształtów. A wychodzą jednakowe, płaskie deski…
Dobra wiadomość jest taka, że nasz mózg jest bardzo plastyczną formą. Tak jak mógł się nauczyć myślenia poprzez przygotowane schematy, może się też nauczyć myślenia abstrakcyjnego, czy też szeroko rozumianego „kreatywnego”. Aby móc tego dokonać, trzeba stworzyć przestrzeń do pobudzania tej umiejętności.
W trakcie naszych warsztatów, stworzymy odpowiednią atmosferę abyś mógł/mogła pobudzić swoje abstrakcyjne myślenie i sięgnąć po swoją osobistą „kreatywność”. Dowiesz się, jak w codziennym życiu możesz spojżeć na swoje problemy w inny, twórczy sposób. Będzie dużo zabawy, śmiechu, po prostu luzu.
Warsztaty realizowane są we współpracy z Kamilą Ibrom (Garaż Ceramiki Ibrom). Artystką, artyterapeutką.

Szczegóły

Data:
1 września 2020
Czas:
20:00 - 23:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

OR United States

Organizator